كود برای تمام محصولات كشاورزی و زراعی كود NPK كود سه بیست

  • استان

    گلستان
  • شهر

    گرگان
  • آگهی رایگان-كود-برای-تمام-محصولات-كشاورزی-و-زراعی-كود-NPK-كود-سه-بیست

كود برای تمام محصولات كشاورزی و زراعی كود NPK كود سه بیست

تامین.فروش انواع كود NPK.كود سه بیست.NPK كامل ماكرو و میكرو با بهترین قیمت و كیفیت در ایران

تلفن: 05138652312
موبایل: 09120783274

كودNPK ,محلول پاشی كود ,NPKزمان مصرف كود ,NPKخرید كود NPK ,كود NPK فسفر بالا,كود NPK پتاس بالا,كود NPK نیتروژن بالا, كود NPK برای انگور, NPK برای پستهNPK, برای زعفران,كود NPK برای مركبات,كود كامل ماكرو NPK ,كود كامل میكرو NPK ,قیمت كود سه بیست دو كیلویی,قیمت كود سه بیست 10 كیلویی,قیمت كود , NPK 20-20-20 قیمت كود NPK 12-12-36 ,قیمت كود ,NPKقیمت كود سه بیست ایرانی,قیمت كود NPK خارجی,نحوه مصرف كود NPK ,كود NPK برای درختان میوه,كود NPK پودری,كود NPK مایع, AGRIPLEX FERTILIZER ,سه بیست چه رنگیه,سه بیست برای ماریجوانا,كود NPK چه رنگیه, NPK ماریجوانا

كود NPK چیست و چگونه مصرف میشود؟
كود NPK یكی از پر مصرف ترین نوع كودها در دنیا است كه برای افزایش رشد گیاهان و درختان استفاده می شود . عناصر پر مصرف (ماكرو) شامل: ازت ، فسفر، پتاس ، كلسیم ، منیزیم
عناصر كم مصرف (میكرو) شامل : آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بر
به كود هایی كه مجموع عناصر فوق را با هم و به نسبت متناسب دارا باشند اصطلاحا كود كامل یا NPK گفته میشود.
گیاهان بیشتر از هرچیز دیگر به سه عنصر نیتروژن (N) ، فسفر (P) و پتاسیم (K) نیاز دارند.

برای بیشتر گیاهان آپارتمانی از كودهای NPK 20-20-20 یا NPK18-18018 استفاده می شود البته برای هر نوع گیاهی این تركیبات میتواند متفاوت باشد.

عملكرد نیتروژن برای گیاه:
نیتروژن در اصل به رشد سریع شاخ و برگ كمك میكند. همچنین در تولید بذر گیاه و افزایش میوه موثرهست. كمك به فتوسنتز و كیفیت بهتر محصول از مزایای استفاده از نیتروژن است. بنابراین قبل از زمان گلدهی نیز و همچنین برای قلمه های جوان كه نیاز به شاخ و برگ زدن بهتر دارن كودهای با نیتروژن بالا بدید.

عملكرد فسفر برای گیاه:
فسفر توانایی گیاه برای مقابله با استرس را بالا میبره. از دیگر مزیتهای فسفر، ریشه زایی بهتر و زیاد شدن شكوفه در گیاهان رو میتوان نام برد. بنابراین در زمان شوك گیاه به هر دلیلی از كودهای فسفر بالا استفاده كنید تا گیاه از استرس به راحتی خارج شود.

عملكرد پتاسیم برای گیاه:
پتاس به كیفیت میوه و گل و تشكیل پروتئین در میوه كمك میكند. كاهش بیماریها درگیاه از دیگر فواید پروتئین است. در گیاهان زینتی برای گلدهی و در درختان میوه به درشت شدن میوه و رنگ انداختن میوه كمك میكند.
بنابراین برای گیاهان زینتی گلدار و همچنین برای بذر از سه ماهگی تا یك سالگی از كودهای كامل پتاس بالا استفاده كنید.

نحوه مصرف كود NPK
حتما برای استفاده از كود NPK ، به میزان توصیه شده توسط شركت های تولید كننده توجه كنید. استفاده بیش از حد كود NPK موجب خسارت به گیاه میشود. برای مثال یعنی ٢ گرم برای ۱ لیتر آب یا دو به هزار .

كاربرد كودهای شیمیایی به فرم جامد
پخش سطحی :
الف) پخش در هنگام كاشت بذر یا نهال / قبل یا بعد از كاشت بذر و نهال
ب) پخش در مراحل بعدی رشد محصول به صورت كود سرك
جایگذاری یا چالكود :
الف) جایگذاری همراه با شخم زدن
ب) جایگذاری عمیق
ج) جایگذاری زیر خاك
كاربرد كودهای كشاورزی به فرم مایع
محلول شروع كننده یا استارتر: با نسبت 1: 2: 1 و یا 1: 1: 2 از كودهای NPK به ترتیب برای نشاء سبزیجات در زمان نشاء كاری
محلول پاشی و یا كوددهی به صورت اسپری: اسپری محلول غذایی با غلظت مناسب روی شاخ و برگ
كاربرد مستقیم در خاك یا گیاهان (تزریق به خاك و یا گیاه)
كودآبیاری: كاربرد كود از طریق آب آبیاری (بارانی یا روش قطره ای)

كود كامل پودری 20-20-20 NPK :
این نوع از كود پرمصرف ترین نوع كود در كودهای NPK می باشد و شامل عناصر نیتروژن فسفر و پتاسیم به یك نسبت مساوی می باشد و دارای انواع میكرو المنت هایی مانند آهن ، روی ، منیزیم ، و انواع آمینواسید و همچنین برومس می باشد .

این محصول علاوه بر رفع نیازمندی های گیاهان نقش موثری در برقراری موازنه عناصر در خاك و گیاه دارد كه قابلیت جذب حداكثر عناصر غذایی و ریز مغذی ها را از طریق ریشه و برگ برای گیاه فراهم می سازد و با توجه به اینكه تمامی عناصر مورد نیاز را داراست .

این محصول برای رفع احتیاجات كلی گیاه به مواد غذایی به عنوان یك كود عمومی محصولات مختلف زراعی و باغی در طی فصل رشد به كار می رود و نیاز گیاه را در شرایط رشد سریع برآورده می سازد.

عناصر ریز مغذی در این كود به دلیل كلات بودن تحت تاثیر PH شیره سیتوپاراسمی و آندوپاراسمی قرار نمیگیرد رسوب نمی كنند و به طور قابل ملاحظه ای قابل استفاده قرار می گیرند .


كود كامل پودری 36-12-12 NPK :
كود پودری با درصد بالای پتاسیم 36% و دارای میكرو المنت هایی مثل آهن ، روی ، منیزیم ، انواع آمینواسید می باشد .
این محصول در زمان ریشه زایی به صورت محلول پاشی یا آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد كه قابلیت جذب سریع همراه با تاثیر بالا را دارا می باشد باعث خوش رنگ تر شدن و بزرگتر شدن محصول می گردد .
مصرف آن در زمان گلدهی موجب افزایش ماندگاری گل خواهد شد همچنین جهت شیرین تر نمودن میوه در اواخر دوره رویشی استفاده می گردد .

كود كامل پودری 10-50-10 NPK :
این كود حاوی ماكروهایی مثل نیتروژن پتاسیم و 50% فسفر بوده و دارای انواع میكرو المنت هایی مانند آهن روی ، منیزیم و انواع آمینواسید می باشد .
استفاده از آن برای خاك هایی كه در آنها فقدان فسفر در نتیجه تجزیه خاك مشهود است بسیار توصیه می شود و متعاقبا فسفر مورد نیاز جهت ریشه زایی بالا بردن سطح كیفیت و افزایش محصولات را در اختیار گیاه قرار می دهد .
در بعضی از كودها بعد از اعداد ، حروف +TE دیده می شود كه مخفف كلمهTraceElementبه معنی عناصر كم مصرف و یا ریزمغذی است.
ان پی كا چه فایده ای برای گیاه دارد؟
نیتروژن به رشد و نمو گیاه كمك می كند. همچنین بر كیفیت برگ ، دانه و میوه تأثیر مثبت می گذارد. سرانجام ، نیتروژن یك عنصر مهم كلروفیل است كه نه تنها رنگ سبز آنها را به گیاهان می بخشد بلكه به فتوسنتز نیز كمك می كند.
كود پتاسیم سومین خاردار است كه سه گانه ان پی كا را تكمیل می كند. برای رشد گیاه ضروری است و در طی فرآیند فتوسنتز بسیار فعال است. این مسئول تولید میوه های با كیفیت و همچنین می باشد. پتاسیم یك فروشگاه پروتئین در گیاه ایجاد می كند و همچنین به جلوگیری از بیماری ها كمك می كند و ایمنی گیاه را افزایش می دهد.

نحوه استفاده از كودهای NPK كود كامل
NPK قابلیت محلول شدن در آب آبیاری را دارد و برخی از كشاورزان از این روش به منظور تامین نیاز غذایی گیاه استفاده می كنند. همچنین محلول پاشی آن نیز متداول است ولی استفاده از این كودها در دستگاه های متنوع كودپاش با توجه به دانه بندی دشت تركیبات به راحتی میسر نیست. یكی دیگر از استفاده های اصلی كود NPK استفاده از این كود در سیستم های آبیاری كشت بدون خاك یا همان هیدروپنیك است. در این روش مقدار مشخصی از كود در تانك های بزرگ آب حل شده و از طریق لوله های آبیاری موسوم به تیپ به محدوده ریشه گیاه آبیاری میگردد . یكی از مهمترین نكات این روش از آبیاری محلول شدن كامل این كود همراه با آب آبیاری است كه در غیر اینصورت گلخانه دار را مجبور به تعویض چند باره تیپها به خاطر رسوب تركیبات می كند.


آگهی رایگان نمایش شماره تماس آگهی رایگان
کاربر عزیز، سایت شیدو مسوولیت و منفعتی در رابطه با این آگهی یا معامله شما ندارد. از پرداخت وجه پیش از دریافت کالا خودداری کنید و خرید خود را تا جای ممکن با ملاقات حضوری انجام دهید.